Warsztaty fotograficzne

2011-05-25 22:42

 odbyły się 19.05.2011 roku, trwały trzy godziny i poświęcone były przede wszystkim rozwijaniu zainteresowań i nauki obsługi aparatu fotograficznego. Na początku dzieci wysłuchały informacji na temat: historii fotografii, pierwowzorów aparatów fotograficznych, pionierów fotografii oraz budowy aparatów i możliwości robienia zdjęć. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość obejrzenia „dawnych” aparatów fotograficznych, klisz, slajdów i przeźroczy.

Dalsza część zajęć odbyła się  w zakładzie fotograficznym FOTO Strzelec. Pan fotograf opowiedział dzieciom o budowie współczesnych aparatów ich możliwościach  i sposobie robienia zdjęć. Chętne dzieci pozowały do zdjęć, które następnie na oczach zgromadzonych – dzięki specjalnym programom komputerowym – przetwarzane były w zabawne fotki. Radości nie było końca.

Po wizycie u zawodowego fotografa, przyszła pora na samodzielną pracę dzieci z aparatem fotograficznym i wykonywanie różnorodnych zdjęć w plenerze i sali szkolnej.

Warsztaty fotograficzne  przybliżyły dzieciom pracę fotografa, poszerzyły wiedzę na temat obsługi i możliwości aparatów oraz rozwinęły ich zainteresowania fotografią i fotografowania.